Duvar Profilleri Nedir?

Duvar profilleri, alçıpan uygulamalarında tercih edilen ve kaliteli bir görsellik elde etmek adına ön plana çıkan profiller olarak bilinmektedir. Kalite, kullanışlılık ve çok daha fazlası anlamına gelen duvar profilleri sayesinde siz de ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermek ister misiniz? O halde size özel profilleri ve özelliklerini değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Profiller, metalden imal edilen ve uzun ömürlü bir şekilde insan yaşamına etki etmesi amaçlanan seçeneklerdir. Profillerin temel mantığı alçıpan uygulamalarının tıpkı bir duvar gibi sağlam kalmasını sağlamaktır. Bu çerçevede çok yoğun tercih edilen duvar profillerini siz de tercih ederek kaliteyi ön planda tutmaya hazır olun!

Duvar Profilleri ile Alakalı Bilinmesi Gerekenler

Profiller görsel anlamda diğer pek çok profilden farksız olsa da teknik anlamda özelliklerin çeşitlendiğinden bahsetmek gerekmektedir. Bu nedenle de aşağıda sıralanan özellikleri değerlendirerek alışverişinizi tamamlamak daima avantajlı olacaktır. Duvar profilleri U ve C olmak üzere farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Bunun yanı sıra 50, 75 ve 100 olarak sınıflandırılmaktadır.

Kalınlık değerleri 0,30 mm ile 0,60 mm arasında değişen duvar profillerinin uzunlukları standart olarak 3000 mm’dir. Ancak projeye uygun bir şekilde 2000 mm ve 4000 mm gibi ölçülerde üretim yapılması da mümkündür. Üretim öncesinde belirtilen bütün taleplere bağlı olarak kaliteli bir seçim yapılabilir. Ağırlıkları ölçü ve kalınlıklarına bağlı olarak değişen duvar profilleri konusunda en ideal seçimi yaparak kaliteyi yakalamaya başlayabilirsiniz.

Duvar Profili Özellikleri Nelerdir?

Profil kullanmak daha sağlam ve kaliteli sonuçlar elde etmek adına değerli olsa da bu profillerin özelliklerini bilmeden tercih yapmamak gerekmektedir. Zira profilin işinize yaramayacak olması kullanımının da sakıncalar doğurmasına neden olacaktır.

  • Bölme duvarlarda esneklik sayesinde dayanıklılık sağlar,
  • Tuğla ve diğer yapı malzemelerine nazaran daha hafif olması binaya ekstra yük getirmez,
  • Deprem anında oluşabilecek hasarı en az orana indirir,
  • Kolay montajı sayesinde zamandan tasarruf etmeyi sağlar,
  • Ses, ısı ve su yalıtımı sağlamada oldukça başarılıdır,
  • Duvar yapımında kullanılan alçı plakaların bir parçası olarak alan kaybına neden olmaz,
  • Doğru yapılandırıldığında tesisatın gizli kalmasını sağlar,
  • Bakteri üretmeyen ve insan sağlığına olumsuzluk yaratmayan özellikleri vardır.

Tüm bu etkileri düşünüldüğünde duvar profilleri mutlaka kullanılması gereken seçenekler arasındadır.

Duvar Profilleri Fiyatı

Profil satın alırken fiyat araştırması yaparak size en uygun seçeneğin hangisi olduğunu değerlendirmek istersiniz değil mi? Bu konuda birbirinden farklı ve kaliteli seçenekler bulunmaktadır. Özellikle de ihtiyaçlarınıza iyi bir şekilde cevap verecek olan duvar profilleri ile alakalı olarak fiyatları etkileyen faktörleri iyi bir şekilde düşünmenizi öneriyoruz.

Ölçüler

Duvar profillerinde en önemli detaylardan bir tanesi de ölçülerdir. Ölçüler değiştikçe profiller için ödemeniz gereken ücretlerde farklılıklar meydana gelir. Bu da aslında bütçe planlaması yapmanız adına en önemli detaylardan bir tanesine işaret eder. Eğer siz de bütçenizi doğru ve verimli kullanmak istiyorsanız ölçülere mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

Dayanıklılık

Dayanıklı bir yapıya sahip olmanın en önemli yanlarından bir tanesi de malzeme kalitesi konusunda beklentileri karşılamaktır. Bu çerçevede yapmanız gereken ürün alternatiflerini inceleyerek harekete geçmektir. Size sunulan kaliteli ürünleri inceleyerek zaman tasarrufu sağlamaya ne dersiniz?

Birbirinden özel çözümler ve kalite odaklı seçeneklerle duvar profili alışverişi oldukça avantajlı geçecektir. Bu çerçevede siz de beklentilerinize cevap almaya hazır mısınız?


Please Wait
WhatsApp Support