Tavan Profili Nedir?

Tavan profili, alüminyum gibi metallerden imal edilen profillerdir. Kullanım açısından oldukça ayrıcalıklı seçenekler elde edilmesini sağlayan tavan profillerinin U ve C olmak üzere farklı seçenekleri vardır. Farklılığın işlevsellik bakımından önemli olduğunu değerlendirerek harekete geçmek oldukça önemlidir. Bu nedenle de tavan profili satın alarak beklentilerinize en iyi şekilde cevap verebilirsiniz.

Tavan Profili Üretimi ile Alakalı Bilmeniz Gereken Detaylar

Alüminyum profillerin özellikleri ve kaliteleri ciddi anlamda tatmin edici olsa da bazı teknik detayları bilerek hareket etmek gerekmektedir. İşte tavan profilleri ile alakalı olarak mutlaka bilmeniz gerekenler.

Üretim kalınlığı 0,30 mm ile 0,60 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de üretimde hangi kalınlık tercih ediliyorsa ona uygun bir seçim yapmak doğru olacaktır. Üretim uzunluğuna bakıldığında standart boy 3000 mm’dir. Ancak projeye bağlı olarak 2000 mm ile 4000 mm gibi seçenekler de tercih etmeniz mümkündür.

Siz de projeye ve ihtiyaçlarınıza göre bir seçim yaparak kaliteye ulaşmak ister misiniz? O halde kaliteli tavan profili ürünlerimizden fayda sağlamak adına tercihinizi yapmalısınız. Kaliteli, kullanışlı ve dayanıklı çözümler yakalamanızı sağlayacak olan tavan profili alternatifleri için hemen harekete geçerek kaliteyi yakalayın!

Tavan Profili Özellikleri Nelerdir?

C ve U gibi seçenekleri olan tavan profillerinin çok kullanışlı olduğundan söz etmek gerekmektedir. Bu nedenle de tavan profili tercih ettiğinizde sizi bekleyen özelliklere daha yakından bir göz atmalısınız.

  • İç mekân tasarımında kolaylıkla kullanılabilecek özelliklere sahiptir,
  • Hafif bir malzeme olması nedeniyle yapının ekstra yüke katlanmasına neden olmaz,
  • Bina hareketleri ile uyum sağlaması sayesinde deprem anında dayanıklılığıyla dikkat çeker,
  • Elektrik ve sıhhi tesisatın döşenmesi sırasında kolaylık getirir,
  • Tesisatın gizlenmesini destekleyerek dekoratif çözümler getirmektedir.

Kaliteli, kullanışlı ve ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap verecek olan seçeneklerden fayda sağlamak adına siz de bu detayı tercih etmek ister misiniz? O halde sipariş vermek ve kalite odaklı bir deneyim yaşamak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Asma Tavan C Profili Nedir?

Tavan C profili olarak da bilinen tavan profilleri metal konstrüksiyonun bir parçası olarak sıcak daldırma galvanizli malzemeden imal edilmektedir. Taşıyıcı materal kapsamında değerlendirilen tavan profillerinin C olarak adlandırılmasında C şeklinde olmasının rolü büyüktür. Bu nedenle de asma tavan C profili tercihi dikkat çeker. Standart ölçülerin 27 x 60 x 27 mm olduğu bilinmektedir.

Asma tavan C profillerinin ağırlıkları kalınlıklarına ve uzunluklarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak en ağır malzemenin dahi yaklaşık 0,5 kg olacağını ifade etmek söz konusudur.

Asma Tavan U Profili Nedir?

Metal konstrüksiyonda taşıyıcı malzeme olarak kabul edilen asma tavan U profili asma tavanın terazide olmasını sağlayan materyallerdir. TS EN 14195 standardına göre tasarlanan bu malzemeler kullanıldıkları yerde kalite ve avantaj sağlar. Ölçülerine bakıldığında 22 x 28 x 22 mm olan bu profillerde ağırlık tıpkı tavan C profilinde olduğu gibi ölçülere göre değişkendir. Ancak en ağır malzeme yaklaşık 300 gram kadardır.

Tavan Profili Fiyatları

Tavan profili fiyatları, asma tavan uygulamalarında oldukça önemli bir detay olarak kabul edilmektedir. Zira asma tavan uygulamasının en değerli malzemesi olan profillerin bütçede doğrudan etkisi vardır. Siz de bu konuda en başarılı seçeneklerden fayda sağlamak adına ihtiyaç duyduğunuz ölçü ve özellikleri değerlendirmeye odaklanmalısınız. Bu çerçevede hem daha kaliteli hem de daha kullanışlı seçeneklerden fayda sağlamak için İzmir Torbalı Pancar Bölgesindeki çelik üretim merkezimizden bilgi ve fiyat alabilirsiniz.


Lütfen Bekleyin
WhatsApp Teklif Al