Köşe Profil Nedir?

Köşe profil , mobilya kenarları başta olmak üzere evlerde ve ofislerde en çok kullanılan malzemenin ve mobilyanın darbelere karşı zarar görmesini önlemeye yardımcı olan bir parçadır. Duvar köşe profili gibi uygulama alanlarının yanı sıra mobilya köşe profili gibi uygulama alanları da vardır. Yüksek kalite alüminyum malzemeden üretilen bu profiller, farklı renklerde kullanıcılara sunulur. Köşe profillerinin farklı renk seçeneklerine sahip olması sayesinde kullanım alanları da her geçen gün genişlemektedir. Aynı zamanda bu profiller farklı kalınlıklarda üretilebilir. Köşe birleşim yerlerini saklayarak estetik bir görünüm sunmaya yardımcı olan köşe profilleri, çok çeşitli inşaat ve mimarlık projelerinde kullanılır.

Köşe Profil Nerelerde Kullanılır?

Çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olan köşe profili , ev gibi kişisel mekanlardan ofis gibi kurumsal alanlara kadar çok farklı yerlerde kullanılabilir. Aynı zamanda otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarında döşeme köşelerinde estetik bir görünüm elde etmek amacıyla da bu malzemeden faydalanmak mümkündür. Diğer yandan laminant parke zemin kaplaması yapıldığı zaman duvar ve parke arasında meydana gelen alanı kapatmak için de bu malzemeden faydalanılabilir.

Merdivenlerde de tercih edilen köşe profili modelleri , farklı ölçülerde üretilerek ve kesilerek istenilen boyutlara getirilir. Aynı zamanda mutfak tezgahlarında da köşe profili uygulaması sıklıkla tercih edilmektedir. Bu malzemenin ana amacı, estetik bir görünüm sağlayarak iyi bir bitiriş elde etmektir. Bunun yanı sıra zemin kaplaması gibi uygulamaların köşelerinin kalkmasını önleyerek bu gibi uygulamaların daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Köşe Profil Çeşitleri?

Köşe profili çeşitleri söz konusu olduğu zaman iki farklı türden bahsetmek mümkün olur. Baklava dilimli köşe profili olarak da bilinen kaba sıva köşe profili ve delikli köşe profili olarak da bilinen alçı köşe profili en yaygın görülen iki modeldir. Bu iki model de benzer işlevlere sahip olsalar da uygulama alanları konusunda aralarında küçük farklar bulunmaktadır.

Kaba Sıva (Baklava Dilimli) Köşe Profili

Baklava dilimli köşe profili ya da diğer bilinen adıyla kaba sıva köşe profili , genellikle makinalı alçı uygulaması sırasında tercih edilen bir köşe profili türüdür. Bu malzeme, uygulama yaparken köşe dönüşüne ihtiyaç duyulduğu zaman tercih edilerek daha sorunsuz ve estetik görünen bir köşe dönüşü sağlar. Baklava dilimli olan model, iç mekân tuğla, brüt beton, bims blok uygulamaları başta olmak üzere benzer alanlarda tercih edilir. Bu profilin kullanılması, uygulama için kılavuz sağlamaya ve uygulama alanının darbe dayanımını arttırmaya yardımcı olur.

Alçı (Delikli) Köşe Profili

Delikli köşe profili olarak bilinen alçı köşe profili ise alçı levha sistemlerinde tercih edilen bir profil modelidir. Bu uygulamanın amacı, alçı levha dış köşelerini meydana gelebilecek darbelere karşı korumaktır. Darbe koruma etkisine ek olarak estetik ve düzgün görünüm elde etmek için de bu köşe profilleri tercih edilir. Bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan gibi iç mekan uygulamalarında alçı köşe profili tercih edilebilir.

Köşe Profil Üretim Aralıkları

Köşe profil üretim aralıkları , uygulama ihtiyaçlarına göre farklı kalınlık değerlerine sahip olmaktadır. Üretim 0,25 mm – 0,35 mm kalınlık aralığında gerçekleştirilebilir. Benzer şekilde uygulama yapılacak alana göre köşe profili boyu da farklılık gösterebilir. Standart boy 2700 mm olmasına rağmen projeye bağlı olarak özel üretim yapılabilir. Projenize talebinize uygun olarak 2000 – 3000 mm aralığında üretim yapılabilmektedir. Burada önemli olan nokta köşe profili uygulama projesi kapsamında ihtiyaç duyulacak malzemenin özelliklerini doğru belirlemek olacaktır. Daha sonra ihtiyacınıza yönelik sipariş vererek projenize özel köşe profili kullanabilirsiniz.

İzmir Köşe Profil Üreticisi

Projeleriniz için İzmir köşe profil üreticisi arıyorsanız uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Farklı uygulama projeleri konusunda deneyimli olan ekibimiz, ihtiyaçlarınıza yönelik en uygun köşe profili modelleri ile proje hazırlığı yapmaktadır. Farklı uygulama gereksinimlerini dikkate alarak her proje için özel uygulama süreçlerini izliyoruz.

İzmir köşe profil üreticisi olarak Türkiye’nin farklı şehirlerine ve dünyadaki farklı ülkelere köşe profili sağlıyoruz. Ekibimizle iletişime geçerek projenize özel teklifleri en kısa sürede alabilirsiniz. Farklı renk ve farklı boyut seçenekleriyle sunulan köşe profillerimiz, yüksek kalitede uygulama yapmak için özel olarak tasarlanmıştır.

 Lütfen Bekleyin
WhatsApp Teklif Al